Resultater Pinsestævnet - Sjællandsmesterskab 2014 - 7-9 jun 2014

back

T3 Tölt - Udtagelsesrunde 

Resultatliste

PLAC.#RYTTER / HESTTOT
01: 136 Jette Reinbach Wenk [S] - Grani fra Jenle6,00
  UDTA 5,8 - 5,7 - 6,3 - 6,2 - 6,0 
02: 176 Lone de Visme [S] - Frøken vom Forstwald5,83
  UDTA 5,8 - 5,5 - 6,2 - 5,2 - 6,3 
03: 038 Dennis Korte [S] - Kolstakkur frá Blesastödum5,80
  UDTA 5,8 - 5,7 - 6,0 - 5,8 - 5,8 
03: 082 Ditte Vang-Pedersen [S] - Fákur frá Auðsholtshjáleigu5,80
  UDTA 5,8 - 5,3 - 6,0 - 5,8 - 5,8 
03: 105 Ditte Søeborg [S] - Konsert fra Kjartansstodum5,80
  UDTA 6,2 - 5,5 - 5,2 - 5,7 - 6,2 
03: 163 Edith Wolder Sørensen [U] - Ás fra Dyrlundgård5,80
  UDTA 6,0 - 6,2 - 5,7 - 5,7 - 5,3 
    
07: 153 Ditte Sommer [S] - Fálki fra Fogedgaarden5,73
  UDTA 5,7 - 5,7 - 6,2 - 5,2 - 5,8 
08: 030 Jesper Drustrup [S] - Sleipnir fra Bakkebo5,57
  UDTA 5,8 - 5,2 - 5,8 - 4,7 - 5,7 
09: 086 Louise Mølbak [S] - Rima fra Akri5,50
  UDTA 5,7 - 6,0 - 4,8 - 4,5 - 6,3 
10: 044 May Gervil [S] - Stefnir fra Tybrind5,27
  UDTA 5,3 - 4,8 - 5,7 - 5,3 - 5,2 
10: 124 Jette Wenckheim [S] - Sara fra Katknøs5,27
  UDTA 5,0 - 5,5 - 4,8 - 5,3 - 5,7 
    
12: 051 Lise Galskov [S] - Kolfinna fra Skovgården5,23
  UDTA 5,5 - 4,8 - 5,2 - 5,5 - 5,0 
12: 109 Cecilia Gressmann Fabrin [U] - Húmfaxi frá Skeiðháholti5,23
  UDTA 5,7 - 5,5 - 5,2 - 5,0 - 4,5 
14: 137 Henning Gybel larsen [S] - Dottla fra Højbodal5,20
  UDTA 5,5 - 4,7 - 5,8 - 4,8 - 5,3 
15: 112 Diana Winkler [S] - Myrkvi fra Selsø5,10
  UDTA 5,3 - 5,3 - 5,5 - 4,7 - 4,3 
    
16: 046 Jane Simonsen [S] - Soldan fra Bakkeholm5,07
  UDTA 4,5 - 5,0 - 5,2 - 5,3 - 5,0 
17: 063 Margrethe Hylling [S] - Baldur fra Bakki5,03
  UDTA 5,0 - 5,5 - 5,3 - 4,8 - 4,8 
18: 055 Rikke Luise Krarup Nielsen [S] - Fagri Ørn fra Rue5,00
  UDTA 4,8 - 5,3 - 5,0 - 4,0 - 5,2 
19: 070 Wendy Christensen [S] - Rauðþruður fra Bognæs4,93
  UDTA 4,7 - 4,8 - 6,0 - 5,3 - 4,7 
19: 129 Pernille Wulff Harslund [U] - Glýmjandi fra Katulabo4,93
  UDTA 4,5 - 5,3 - 5,0 - 5,0 - 4,8 
    
21: 155 Julie Aaby Clauding [U] - Hetja fra Litlu-Tungu4,90
  UDTA 5,3 - 4,8 - 5,2 - 4,5 - 4,7 
22: 146 maria holmgren [S] - almar f. lækjamóti4,83
  UDTA 5,0 - 4,7 - 5,5 - 4,5 - 4,8 
23: 052 Gry Lind Jensen [S] - Hrapi fra harager4,60
  UDTA 4,5 - 4,2 - 5,0 - 4,3 - 5,0 
24: 062 Jasmin Maria Petersen [U] - Gnótt fra Katulabo4,40
  UDTA 4,3 - 4,7 - 4,2 - 4,2 - 4,8 
25: 047 Asta Hansen-Hoeck [J] - Adall fra Stengården4,37
  UDTA 4,3 - 2,8 - 4,8 - 4,0 - 5,2 
25: 079 Rikke Luise Krarup Nielsen [S] - Matti fra Sofiedal4,37
  UDTA 4,3 - 4,3 - 5,2 - 4,5 - 4,0 
    
27: 110 birgitte linnet [S] - Kjarni fra Såne4,27
  UDTA 4,3 - 4,2 - 5,0 - 3,8 - 4,3 
28: 074 Anne Lantz [S] - Blika Fra Hòlum4,07
  UDTA 3,5 - 4,7 - 4,8 - 3,3 - 4,0 
29: 034 Hanne Rich [S] - Léttfeti fra Grastenhus4,00
  UDTA 3,8 - 4,2 - 4,0 - 3,8 - 4,7 
30: 150 Valdimar Kjartansson [S] - Sesar fra EfstaDal3,90
  UDTA 4,2 - 3,8 - 5,3 - 3,3 - 3,7 
    
31: 073 janne krarup nielsen [S] - Hugsyn f. katulabo3,67
  UDTA 3,5 - 3,7 - 4,7 - 3,0 - 3,8 
32: 078 Annie Rasch [S] - Fokus fra Jørgenssæde3,53
  UDTA 3,3 - 3,3 - 4,0 - 3,5 - 3,8 
    
--- 017 Anna Albinus Skadhede [U] - Stigur frá StrandarhjáleiguDISKVALIFICERET
  UDTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 
--- 019 Sarah Rosenberg Asmussen [J] - Ísak frá Skíðbakka IWithdrawn
--- 036 Diana Juhl [S] - Frekjur fra VinkærgårdWithdrawn
--- 125 Emil Fredsgaard Obelitz [U] - Bylur Frá HáholtiWithdrawn
--- 148 Amalie Astrup Jacobi [U] - Tinni fra BlesastödumWithdrawn