Resultater Pinsestævnet - Sjællandsmesterskab 2014 - 7-9 jun 2014

back

V1 Firgang - Udtagelsesrunde 

Resultatliste

PLAC.#RYTTER / HESTTOT
01: 014 Stephanie Nielsen [S] - Vala frá Sólvangi6,70
  UDTA 6,8 - 7,0 - 6,8 - 6,5 - 6,1 
02: 077 Caroline Storch [U] - Bárður frá Gili6,63
  UDTA 6,5 - 6,7 - 6,9 - 6,6 - 6,6 
03: 113 Anne Sofie Nielsen [S] - Sókrates vom Forstwald6,57
  UDTA 6,6 - 6,5 - 6,7 - 6,6 - 6,4 
04: 140 Ditte Søeborg [S] - Dár fra Kjartansstöðum6,53
  UDTA 6,5 - 6,7 - 6,6 - 6,4 - 6,5 
05: 145 Isabelle Felsum [S] - Kjoi fra Steinnesi6,47
  UDTA 6,3 - 6,5 - 6,6 - 6,3 - 6,6 
    
06: 026 Clara Håkonsson [J] - Kolfaxi fra Lilleheden6,37
  UDTA 6,4 - 6,9 - 6,6 - 6,1 - 5,7 
07: 012 Lone de Visme [S] - Fröken vom Forstwald6,30
  UDTA 6,3 - 6,0 - 6,8 - 6,2 - 6,4 
08: 185 Kristin Phorvaldson - Geisli frá Efri-Raudalæc6,17
  UDTA 6,1 - 6,6 - 6,3 - 6,0 - 6,1 
09: 128 Jeanette Holst Gohn [S] - Josep fra skardi6,13
  UDTA 6,0 - 6,1 - 6,4 - 6,2 - 6,1 
10: 048 Liv Langvad [U] - Smellur frá Reykjavík6,10
  UDTA 6,0 - 5,8 - 6,2 - 6,1 - 6,4 
10: 098 sanne Thiemke [S] - sveifla fra rosenlund6,10
  UDTA 6,1 - 6,4 - 6,0 - 6,2 - 5,9 
    
12: 090 Charlotte Cook [S] - Glymur fra Saudarkroki6,07
  UDTA 6,0 - 6,1 - 6,4 - 5,8 - 6,1 
13: 006 Elina Bering [J] - Glampi van de Waaldijk6,00
  UDTA 5,9 - 6,0 - 6,1 - 5,7 - 6,2 
13: 162 Matilda Jeppsson [S] - Grímur frá Vakurstödum6,00
  UDTA 5,9 - 6,2 - 6,0 - 6,1 - 5,7 
15: 005 Henrik Mortensen [S] - Porri fra Skovbogård5,97
  UDTA 5,8 - 5,9 - 6,4 - 5,9 - 6,1 
    
16: 049 Emma Hannover [U] - Georg fra Litla-Hóli5,90
  UDTA 5,8 - 5,9 - 6,3 - 6,0 - 5,8 
16: 149 Amalie Astrup Jacobi [U] - Ljúfur fra Úlfsstødum5,90
  UDTA 5,9 - 6,2 - 5,5 - 5,8 - 6,0 
18: 056 Tine Terkildsen [S] - Thordis fra Nordh5,87
  UDTA 6,1 - 5,7 - 5,9 - 5,9 - 5,8 
19: 016 Sofie Wacker-Larsen [J] - Gullfeti frá Árbakka5,80
  UDTA 5,9 - 5,7 - 5,8 - 5,9 - 5,6 
20: 099 Anna Albinus Skadhede [U] - Glymur frá Grófargili5,73
  UDTA 5,7 - 5,6 - 5,6 - 5,9 - 6,1 
20: 129 Pernille Wulff Harslund [U] - Glýmjandi fra Katulabo5,73
  UDTA 5,7 - 5,8 - 5,6 - 5,7 - 5,8 
20: 136 Jette Reinbach Wenk [S] - Grani fra Jenle5,73
  UDTA 5,7 - 6,0 - 5,8 - 5,5 - 5,7 
    
23: 127 Alberte Møller-San Pedro [U] - Fruma fra Kjartanstödum5,57
  UDTA 5,6 - 5,8 - 5,3 - 5,8 - 4,9 
24: 139 Maja Nymann Blitskov [U] - Gangleri fra Korreborg5,47
  UDTA 5,5 - 5,7 - 5,8 - 5,2 - 5,0 
25: 007 Line Sofie Henriksen [U] - Hrafnketill fra Bakkeholm5,23
  UDTA 5,1 - 5,1 - 5,4 - 5,2 - 5,7 
    
26: 057 Clara Håkonsson [J] - Stillir fra Susja5,10
  UDTA 5,4 - 5,3 - 5,0 - 5,0 - 5,0 
27: 096 Catharina Smidth [J] - Hapunktur fra Nord3,50
  UDTA 3,6 - 3,3 - 3,8 - 3,0 - 3,6 
    
--- 047 Asta Hansen-Hoeck [J] - Adall fra StengårdenDISKVALIFICERET
  UDTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 
--- 066 Stine Holmgaard Christensen [S] - Lokkur fra FlugsælDISKVALIFICERET
  UDTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 
--- 105 Ditte Søeborg [S] - Konsert fra KjartansstodumDISKVALIFICERET
  UDTA 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 - 0,0 
--- 061 Emilie Rosenkrantz Handberg [U] - Spyrnir frá SigríðarstöðumWithdrawn
--- 093 Liv Langvad [U] - Magnus fra DalurWithdrawn
--- 100 Louise Højrup Sørensen [S] - Hersir fra VorsabæWithdrawn
--- 172 Caroline Poulsen [U] - Helgi fra StafholtiWithdrawn
--- 174 Dennis Hedebo Johansen [S] - Odda fra GultentorpWithdrawn